Menu

DofE

Gymnázium Hostivice je zapojeno do programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (zkratka DofE = The Duke of Edinburgh’s International Award).

Jedná se o celosvětový program pro mladé lidi ve věku od 14 do 24 let, který založil v roce 1956 britský princ Philip, manžel královny Alžběty.

Smyslem programu je povzbudit mladé lidi ve všestranném seberozvoji, podporovat u nich cílevědomost a schopnost překonávat výzvy a překážky. 

Program má tři úrovně – bronzovou, stříbrnou a zlatou. V každé úrovni si účastník stanoví pro něho dosažitelný, ale zároveň dostatečně motivující cíl ve 3 oblastech – rozvoj dovednosti, sportovní aktivita a dobrovolnictví. Těmto činnostem se následně věnuje pravidelně alespoň 1 hodinu týdně po určitou dobu (podle zvolené úrovně 3 měsíce až 1,5 roku) a snaží se dosáhnout vytyčeného cíle. Cíle mohou být různé – důležité je, aby jejich plnění účastníka bavilo a aby ho rozvíjely. Veškeré plnění aktivit si každý účastník zaznamenává sám do zvláštní aplikace. Čtvrtým úkolem je absolvovat spolu s ostatními účastníky programu dobrodružnou expedici – výpravu do neznámé oblasti.

Úspěšní absolventi programu se zúčastní závěrečné ceremonie, kterou pořádá Národní kancelář DOfE. Zde obdrží pamětní odznak a z rukou významných osobností převezmou mezinárodně uznávaný certifikát. 

obecne_informace_o_programu_dofe

Více o programu: https://www.dofe.cz/


Podmenu

Gymnázium Hostivice, příspěvková organizace
Komenského 141
253 01 Hostivice

Zřizovatel : Středočeský kraj
IČ: 72081422
Číslo účtu: 417396389/0800

škola: 724 399 904
ředitelka: 220 982 164

e-mail: info@gymnazium-hostivice.cz

Naše gymnázium bylo založeno 1.1.2011 jako jediné gymnázium v okrese Praha - západ. Jeho založení bylo iniciováno na základě demografického vývoje této oblasti a z toho vzniklých potřeb obyvatel na rozšíření vzdělávací nabídky v oblasti všeobecného vzdělávání. Naši školu tvoří osmileté a čtyřleté gymnázium.

Škola se nachází poblíž centra města v blízkosti MHD a v blízkosti je také vlakové nádraží. Má tedy dobrou dostupnost pro studenty z Hostivice i blízkého okolí.

Created 2020 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o.