Menu

Den desátý - Survivor Španělsko

Ráno začalo brzy. Přesně v 5:20 kdy se začali zvedat Baťůžkáři. Nenechaly jsme se svést na scestí a profesionálně jsme předstíraly klidný a ničím nerušený spánek. Tichý odpor se nám však rozléval do žil jako jed. Nakonec jsme se přeci jen zvedly a odhodlaly vyrazit. Ač jsme se zvadaly jako jedny z posledních, vyrážely jsme v rekordním čase 7:40. 

Zprvu to nebyl žádný med. Sice jsme téměř mohly pozorovat východ slunce, ale bylo nám hladno a chladno. V naší albergue totiž nepodávali snídani a obchod byl vzdálen zhruba 5km. V marné snaze zahnat hlad jsme se proto obrátily na naše zásoby. 

Díky chladu a vidině snídaně se nám šlo poměrně dobře a první kilometry jsme urazily ohromnou rychlostí. Odměnou nám byla příjemná kavárnička ve městě Caldas de Reis, kde jsme se konečně pořádně najedly. 

Protože španělská cesta není zdaleka ta civilizovaná, musely jsme si v tomto městě nakoupit i oběd. Zamířily jsme proto do Froizu, místního Penny. Některé členy výpravy vidina tohoto supermarketu démonsky ovládla (nutnost zapnout zvuk). vid1

Obecně, jak již bylo řečeno, je španělská cesta krásná. Kochaly jsme se milou přírodou a vesničkami. Co nám však tuto idylku pochroumalo byly davy Baťůžkářů, valící se jako vlny rozbouřeného oceanu

Tato situace vyústila až v pravý a nefalšovaný boj. Kdo z koho. Survivor Camino. Kdo přežije – Španělsko. Zkrátka Baťůžkáři vs. praví a nefalšovaní poutníci (co si budem, tím že měli maximálně půl kila na zádech a v nohách tak 5 metrů měli značnou výhodu….). My jsme však měly něco, co oni ne. Měly jsme vnitřní sílu, ostříleného ducha a úkol hájit čest nejen nás, ale i ostatních PRAVÝCH poutníků. Díky našim výhodám a zkušenostem jsme dav hravě předběhly (tedy jakože kulhaly jsme každá na vyvolenou nohu a bylo to teda fakt něco). Ale pak přišla ta zrada. Došly jsme před albergue ve městě Padrón a už v ten moment jsme si uvědomily, že je něco špatně. Přede dveřmi posedávalo deset Baťůžkářů. Diagnóza: PLNO. 

Jak jsme následně zjistily, plno měl i celý zbytek města. Tehdy jsme se pomalu začaly smiřovat s nocí na ulici. Pak se však stalo nečekané. Zachránili nás ti, jimiž nejvíc pohrdáme. Baťůžkáři.

Hodili nám záchranný kruh v podobě hotýlku za 15€ na osobu (což byla fakticky krása), jehož jsme se hned rády chytly. Na pokoji jsme pak už jen opět přemítaly, jaké to máme štěstí. 

K večeru jsem se ještě vydaly na obhlídku města, nákup večeře (která nám nakonec zbyla i na snídani druhého dne) a hlavně nákup, kdy Bianka naplnila svůj dávný sen a pořídila si třetí mušli. 


Podmenu

Gymnázium Hostivice, příspěvková organizace
Komenského 141
253 01 Hostivice

Zřizovatel : Středočeský kraj
IČ: 72081422
Číslo účtu: 417396389/0800

škola: 724 399 904
ředitelka: 220 982 164

e-mail: info@gymnazium-hostivice.cz

Naše gymnázium bylo založeno 1.1.2011 jako jediné gymnázium v okrese Praha - západ. Jeho založení bylo iniciováno na základě demografického vývoje této oblasti a z toho vzniklých potřeb obyvatel na rozšíření vzdělávací nabídky v oblasti všeobecného vzdělávání. Naši školu tvoří osmileté a čtyřleté gymnázium.

Škola se nachází poblíž centra města v blízkosti MHD a v blízkosti je také vlakové nádraží. Má tedy dobrou dostupnost pro studenty z Hostivice i blízkého okolí.

Created 2020 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o.