Cestovní deník - směr Santiago de Compostela

Kam se odebírají kroky lidstva? Kde se bere ta touha po dobrodružství a poznání? Jít, nemyslet na nic jiného, když cesta je tím pravým cílem stává se člověk samostatnou bytostí, je tvůrcem svého osudu.

Možná právě tyto věty napadly i naše studentky, „dobrodružky“ ze septimy, které se poměrně brzy na prahu čerstvé dospělosti rozhodly podniknou zdlouhavou pouť.

Kristina Motejlková a Bianka Poláčková hned napoprvé podnikají světoznámou pouť do Santiaga de Compostela. Pro počátek své cesty si zvolili portugalské Porto. Cestu dlouhou přes 250 km mají v plánu zvládnout během deseti dní.

Ze své cesty budou zasílat postřehy, fotografie a další dokumentární materiál, který i nám ostatním přiblíží pocity a zážitky z jejich putování. Oběma cestovatelkám držíme palce. Ať dobrodružství naplní jejich očekávání měrou vrchovatou!