Menu

Den dvanáctý - den poslední

Ráno začalo brzy. Rozhodně dříve, než by si polovina skupiny přála. Unavené a bez snídaně jsme se vypravily do studeného jitra. Do cíle zbývalo asi 7 km a ze začátku panovala vskutku napnutá atmosféra… To se ví, náročnost a únava z cesty se někdy projevit musela. To že ponorka nasatne poslední den, ale asi nikdo nečekal. Jsme však dívky moudré a včas jsme došly k závěru, že takto naší cestu zakončit nechceme a s rozbřeskem slunce nastal mír. 

Rozhodnutí vstávat brzy se nám nakonec vyplatilo, protože kromě několika dalších odvážlivců, bylo město prázdné. Na katedrálu byl pohled vskutku velkolepý. Ve fotografickém šílenství jsme se poznali s Leonardem z Venezuely, který sem putoval z města Barcelos. 

Společně jsme pak vyrazili pro oficiální certifikát o zdolání této pouti. Záhadným způsobem jsme pak spolu skončili i na snídani.

Po rozloučení jsme se nemohly vydat nikam jinam než do katedrály sv. Jakuba. Zde jsme se pak zúčastnily i poutnické mše konané každý den přesně v pravé poledne. 

Následoval oběd a hledání naší poslední albergue. V té jsme si odložily naše milované batohy a vyrazily prozkoumávat uličky tohoto starobylého města. 

Prohlídku jsme zakončily výbornou zmrzlinou, kterou jsme snědly na náměstí Plaza do Obradoiro přímo před katedrálou. 

Večer, cestou na poznávání nočního města v Santiagu se nám naskytla úžasná podívaná. Když jsme vycházely z naší albergue, stanuly jsme před jakýmsi průvodem s kadidlem a ohromnou svíčkou. Navíc měli i kytary, takže nebyla jiná možnost, než je následovat. A že to stálo za to. 

Později jsme zjistily, že se jedná o jednu z velikonočních bohoslužeb, kopanou zdejšího církevního společenstva. Co nás překvapilo bylo to, že se jednalo převážně o mladé lidi (cca vysokoškoláky).

Byl to přenádherný čas, který jsme zakončily obdržením pozváním na čokoládu a místní formu mazance. 

Nádherný dvouhodinový spánek přerušil budík v 5:15 a nám nezbylo, než se vykopat z postýlek a razit na bus. Stihly jsme ho, stejně jako letadlo a v 11 jsme dorazily na letiště v Genevě. Času jsme měly spoustu, tak jsme se rozhodly projít toto sympatické město. 

Poté už nás čekala jen cesta domů, teplá sprcha a postel. Co víc si přát…. 


Podmenu

Gymnázium Hostivice, příspěvková organizace
Komenského 141
253 01 Hostivice

Zřizovatel : Středočeský kraj
IČ: 72081422
Číslo účtu: 417396389/0800

škola: 724 399 904
ředitelka: 220 982 164

e-mail: info@gymnazium-hostivice.cz

Naše gymnázium bylo založeno 1.1.2011 jako jediné gymnázium v okrese Praha - západ. Jeho založení bylo iniciováno na základě demografického vývoje této oblasti a z toho vzniklých potřeb obyvatel na rozšíření vzdělávací nabídky v oblasti všeobecného vzdělávání. Naši školu tvoří osmileté a čtyřleté gymnázium.

Škola se nachází poblíž centra města v blízkosti MHD a v blízkosti je také vlakové nádraží. Má tedy dobrou dostupnost pro studenty z Hostivice i blízkého okolí.

Created 2020 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o.