Menu

Den pátý - hlad

Ráno bylo překrásné, snad jako každé ráno po dni plném deště. Po snídani jsme se opět vydaly na cestu. Dnes byla naším cílem Caminha vzdálená přibližně 30km. Dopoledne proběhlo klasicky. Jeden výhled střídal druhý a kouzlo zdejší přírody hladilo naší deštěm pochroumanou duši. 

Zvrat přišel v době oběda. Už značnou dobu panoval hlad a město, kde bychom mohly koupit jakékoli jídlo bylo v nedohlednu. Náhle se před námi jako dar z nebes zjevila bednička s pomeranči, které jsme ochotně přijaly. Tehdy jsme ještě netušily, že se bude jednat o jednu z hlavních složek našeho oběda.  

Jak jsme ve městě zjistily, Portugalci, stejně jako další přímořské národy, uctívají poobědovou siestičku. To znamenalo, že náš minimarket, který se stal naší modlou, byl uzavřen stejně jako mnohé další. Jediné, co se nám podařilo najít byla cukrárnička, kterou jsme vzaly útokem. 

Po našem obědě jsme sice necítily sytost, ale cukru jsme měly přehršel. Pravděpodobně by se z něj dal upéct i dort. Třešničkou na tomto imaginárním dortu byl náš zcela reálný přítel ocean, který se nám opět ukázal ve své impozantní kráse. 

Jako odměnu za naší dnešní dřinu jsme si k večeři dopřály famózní tortily, načež následoval zasloužený odpočinek. 


Podmenu

Gymnázium Hostivice, příspěvková organizace
Komenského 141
253 01 Hostivice

Zřizovatel : Středočeský kraj
IČ: 72081422
Číslo účtu: 417396389/0800

škola: 724 399 904
ředitelka: 220 982 164

e-mail: info@gymnazium-hostivice.cz

Naše gymnázium bylo založeno 1.1.2011 jako jediné gymnázium v okrese Praha - západ. Jeho založení bylo iniciováno na základě demografického vývoje této oblasti a z toho vzniklých potřeb obyvatel na rozšíření vzdělávací nabídky v oblasti všeobecného vzdělávání. Naši školu tvoří osmileté a čtyřleté gymnázium.

Škola se nachází poblíž centra města v blízkosti MHD a v blízkosti je také vlakové nádraží. Má tedy dobrou dostupnost pro studenty z Hostivice i blízkého okolí.

Created 2020 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o.