Menu

Den sedmý - přechod

Dalším milníkem naší cesty se stala neděle, kdy jsme oficiálně překročily hranice se Španělskem.

Ani Španělsko nezklamalo svou krásou. Když jsme procházely městem Tui s fenomenální katedrálou již z 12. století, ujistily jsme se, že je Portugalsku hrdým sokem. 

Úchvatnou atmosféru mělo i okolí města, které nás fascinovaly svými uličkami. 

Celý den se nesl v duchu prchání před deštěm, který se nám nakonec milostivě vyhnul. Co se nám ale nevyhnulo byl hlad, který jsme se rozhodly zasytit v největší restauraci v okolí. Zde jsme se rozšouply a koupily největší pokrm ze zdejšího menu. 

Oběd nás natolik nadchl, že i přes kulhání a bolest nohou jsme se rozhodly, že si cestu dobrovolně prodloužíme o nějaký ten kiláček. Říkaly jsme si, že když už jsme tady, tak proč toho nevyužít, že ano …

Zatím asi největší rozdíl, co jsme postřehly je, že španělská část cesty se zatím zdá být vedena spíše přírodou a malými vesničkami. Kromě shánění jídla a kopcovitějšího terénu nám to však vůbec nevadí. 

K večeru jsme došly k město O Porriño, kde jsme původně plánovaly přespat, ale díky tomu, že ještě nepršelo, jsme se rozhodly dojít až do vesničky Mos, vzdálené ještě asi 5km.


Podmenu

Gymnázium Hostivice, příspěvková organizace
Komenského 141
253 01 Hostivice

Zřizovatel : Středočeský kraj
IČ: 72081422
Číslo účtu: 417396389/0800

škola: 724 399 904
ředitelka: 220 982 164

e-mail: info@gymnazium-hostivice.cz

Naše gymnázium bylo založeno 1.1.2011 jako jediné gymnázium v okrese Praha - západ. Jeho založení bylo iniciováno na základě demografického vývoje této oblasti a z toho vzniklých potřeb obyvatel na rozšíření vzdělávací nabídky v oblasti všeobecného vzdělávání. Naši školu tvoří osmileté a čtyřleté gymnázium.

Škola se nachází poblíž centra města v blízkosti MHD a v blízkosti je také vlakové nádraží. Má tedy dobrou dostupnost pro studenty z Hostivice i blízkého okolí.

Created 2020 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o.